Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20F-75-C1-R0
ATS-20F-75-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20F-75-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-20F-75-C1-R0.pdf
Availability of ATS-20F-75-C1-R0
QUANTITY
ATS-20F-75-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20F-75-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20F-75-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow14.95°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20F-75-C1-R0
Related LinksATS-20F-, ATS-20F-75-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20F-75-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-20F-75-C1-R0
RES SMD 430 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 11.8K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES MO 1W 6.8 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 1.21M OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 23POS 1MM 8" datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 1W DO216 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES 1.33K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf