Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20F-81-C2-R0
ATS-20F-81-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20F-81-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-20F-81-C2-R0.pdf
Availability of ATS-20F-81-C2-R0
QUANTITY
ATS-20F-81-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20F-81-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20F-81-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow14.03°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20F-81-C2-R0
Related LinksATS-20F-, ATS-20F-81-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20F-81-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-20F-81-C2-R0
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SO datasheet.pdf
IC DAC 10BIT OCTAL SRL 24-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SW PLUNGER SPDT 15A SOLDER 125V datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 104K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 0.1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT datasheet.pdf
INS BNCM CABLE SHTH P 75OHM 200C datasheet.pdf