Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20F-99-C2-R0
ATS-20F-99-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20F-99-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-20F-99-C2-R0.pdf
Availability of ATS-20F-99-C2-R0
QUANTITY
ATS-20F-99-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20F-99-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20F-99-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow11.51°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20F-99-C2-R0
Related LinksATS-20F-, ATS-20F-99-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20F-99-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-20F-99-C2-R0
LOCKING RING .434 NICKEL PLATING datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 12POS .156 datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 1842MHZ 0805 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 48V datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 550MA 520 MOHM datasheet.pdf
MOUNT MAGN 3/4" RG58A/U 12' BNC datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMP-SET datasheet.pdf
DIODE BRIDGE GPP 2A 1000V SDB-1 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 5A 125VAC 250VDC datasheet.pdf