Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20G-11-C1-R0
ATS-20G-11-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20G-11-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X10MM XCUT
Datasheet Download
ATS-20G-11-C1-R0.pdf
Availability of ATS-20G-11-C1-R0
QUANTITY
ATS-20G-11-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20G-11-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20G-11-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow18.77°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20G-11-C1-R0
Related LinksATS-20G-, ATS-20G-11-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20G-11-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-20G-11-C1-R0
IC EEPROM 32KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 440VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 28MA 60 OHM TH datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125" datasheet.pdf