Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20G-12-C3-R0
ATS-20G-12-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20G-12-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-20G-12-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20G-12-C3-R0
QUANTITY
ATS-20G-12-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20G-12-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20G-12-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.93°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20G-12-C3-R0
Related LinksATS-20G-, ATS-20G-12-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20G-12-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20G-12-C3-R0
IDC CABLE - MSR34K/MC34F/MCE34K datasheet.pdf
RES SMD 768K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HOSE SYSTEM 1/4 Y - JUNCTION datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 53POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
POWER MODULE DOSA POL 20A datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V X5R 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf