Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20G-123-C3-R0
ATS-20G-123-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20G-123-C3-R0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Heat Sinks
Brief Description
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-20G-123-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20G-123-C3-R0
QUANTITY
ATS-20G-123-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20G-123-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20G-123-C3-R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileHow to Install Push Pin Heat Sinks
Design ResourcespushPIN™ Selector Tool
Featured ProductATS - pushPIN™ Heat-sinks
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Heat Sinks
SeriespushPIN™
TypeTop Mount
Package CooledAssorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...)
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.24°C/W @ 100 LFM
Thermal Resistance @ Natural-
MaterialAluminum
Material FinishBlue Anodized
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20G-123-C3-R0
Related LinksATS-20G-, ATS-20G-123-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20G-123-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20G-123-C3-R0
CAP FILM 10000PF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 2.6A 120 MOHM SMD datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 2A 5V datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC DRIVER QUAD PROTECTED 28PLCC datasheet.pdf
CAP CER 30PF 500V NP0 1812 datasheet.pdf
INDUCTOR COMMON MODE 670 OHM 25% datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB datasheet.pdf
OSC XO 33.333MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf