Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20G-123-C3-R0
ATS-20G-123-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20G-123-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-20G-123-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20G-123-C3-R0
QUANTITY
ATS-20G-123-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20G-123-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20G-123-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.24°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20G-123-C3-R0
Related LinksATS-20G-, ATS-20G-123-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20G-123-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20G-123-C3-R0
BERGSTIK datasheet.pdf
CARD RACK TOP/BOT VENT 3UX9X12 datasheet.pdf
IC PCI SW 24LANE 3PORT 324-FCBGA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V datasheet.pdf