Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20G-128-C3-R0
ATS-20G-128-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20G-128-C3-R0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Heat Sinks
Brief Description
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-20G-128-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20G-128-C3-R0
QUANTITY
ATS-20G-128-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20G-128-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20G-128-C3-R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileHow to Install Push Pin Heat Sinks
Design ResourcespushPIN™ Selector Tool
Featured ProductATS - pushPIN™ Heat-sinks
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Heat Sinks
SeriespushPIN™
TypeTop Mount
Package CooledAssorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...)
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow2.98°C/W @ 100 LFM
Thermal Resistance @ Natural-
MaterialAluminum
Material FinishBlue Anodized
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20G-128-C3-R0
Related LinksATS-20G-, ATS-20G-128-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20G-128-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20G-128-C3-R0
RES 5.0 OHM 20W 5% WW RAD datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS SOT23-5 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:10 100MHZ 20SOIC datasheet.pdf
CAP MICA 330PF 0.5% 1KV 2220 datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
MIC MARK-2 PLUG HSG 21P YELLOW datasheet.pdf
RES 1M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 LVPECL 24QFN datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
SCR 1400V 3080A K-PUK datasheet.pdf
1500UF 25V 15X30MM 125C 8000H datasheet.pdf