Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20G-128-C3-R0
ATS-20G-128-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20G-128-C3-R0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Heat Sinks
Brief Description
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-20G-128-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20G-128-C3-R0
QUANTITY
ATS-20G-128-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20G-128-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20G-128-C3-R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileHow to Install Push Pin Heat Sinks
Design ResourcespushPIN™ Selector Tool
Featured ProductATS - pushPIN™ Heat-sinks
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Heat Sinks
SeriespushPIN™
TypeTop Mount
Package CooledAssorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...)
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow2.98°C/W @ 100 LFM
Thermal Resistance @ Natural-
MaterialAluminum
Material FinishBlue Anodized
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20G-128-C3-R0
Related LinksATS-20G-, ATS-20G-128-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20G-128-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20G-128-C3-R0
CONN HEADER .100 DUAL STR 72POS datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 6-DIP datasheet.pdf
RES SMD 90.9 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 10V X5R 0402 datasheet.pdf
RES 0.22 OHM 20W 1% TO126 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
LIGHT PIPE FLEXIBLE CLEAR 5.1MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 30 TYPE D 29POS datasheet.pdf