Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20G-131-C1-R0
ATS-20G-131-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20G-131-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X20MM XCUT
Datasheet Download
ATS-20G-131-C1-R0.pdf
Availability of ATS-20G-131-C1-R0
QUANTITY
ATS-20G-131-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20G-131-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20G-131-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.58°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20G-131-C1-R0
Related LinksATS-20G-, ATS-20G-131-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20G-131-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-20G-131-C1-R0
RES SMD 47K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
FUSE IN-LINE CABLE PRO 100A 32V datasheet.pdf
CAP CER 10PF 150V 0606 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 12VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES 45.3K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
RES SMD 2.94K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS SKT datasheet.pdf
Capacitors TRIMMER 4.5-20PF 25V SMD datasheet.pdf