Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20G-144-C3-R0
ATS-20G-144-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20G-144-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-20G-144-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20G-144-C3-R0
QUANTITY
ATS-20G-144-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20G-144-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20G-144-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.71°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20G-144-C3-R0
Related LinksATS-20G-, ATS-20G-144-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20G-144-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20G-144-C3-R0
XFRMR LAMINATED 4VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
Crystal 48.0000MHz 30ppm 20pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS PIN datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 796 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf