Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20G-171-C2-R0
ATS-20G-171-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20G-171-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-20G-171-C2-R0.pdf
Availability of ATS-20G-171-C2-R0
QUANTITY
ATS-20G-171-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20G-171-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20G-171-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.33°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20G-171-C2-R0
Related LinksATS-20G-, ATS-20G-171-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20G-171-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-20G-171-C2-R0
DIODE GEN PURP 80V 250MA SOT323 datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 200 OHM 5% 50W datasheet.pdf
CONTROL RELAY VLT 120VAC 10-600V datasheet.pdf
FUSE DIST BLOCK 760A 600V 3POLE datasheet.pdf
RES 27.6 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
PILOT BAR datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 440VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
INDUCTOR EMI COM MODE 0.6MH 4.4A datasheet.pdf