Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20G-188-C3-R0
ATS-20G-188-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20G-188-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-20G-188-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20G-188-C3-R0
QUANTITY
ATS-20G-188-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20G-188-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20G-188-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.75°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20G-188-C3-R0
Related LinksATS-20G-, ATS-20G-188-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20G-188-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20G-188-C3-R0
BLADE HEX 4MM 4.72" datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 2.5A 32VDC 0603 datasheet.pdf
RES 11K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 3A 125V datasheet.pdf
ROUND SPACER #2 POLYSTYRENE 25MM datasheet.pdf
CAP POLYMER 56UF 20% 25V T/H datasheet.pdf
Connector Header 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
FUSE AUTOMOTIVE 20A 32VDC BLADE datasheet.pdf