Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20G-197-C1-R0
ATS-20G-197-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20G-197-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X10MM XCUT
Datasheet Download
ATS-20G-197-C1-R0.pdf
Availability of ATS-20G-197-C1-R0
QUANTITY
ATS-20G-197-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20G-197-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20G-197-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.86°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20G-197-C1-R0
Related LinksATS-20G-, ATS-20G-197-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20G-197-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-20G-197-C1-R0
IC VREF SHUNT 5V SOT23-3 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC AUDIO CLK SOURCE MPEG 8-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
RES 330K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
DSub Connector Receptacle, Female Sockets 5 (4 + 1 Power) Position Solder Cup datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf