Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20G-198-C1-R0
ATS-20G-198-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20G-198-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X12MM XCUT
Datasheet Download
ATS-20G-198-C1-R0.pdf
Availability of ATS-20G-198-C1-R0
QUANTITY
ATS-20G-198-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20G-198-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20G-198-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.472" (12.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.03°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20G-198-C1-R0
Related LinksATS-20G-, ATS-20G-198-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20G-198-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-20G-198-C1-R0
RING PLASTIC BLUE datasheet.pdf
FUSE GLASS 700MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
ADM64T/AE64G/X datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 34POS 5A datasheet.pdf
CABLE 36CKT 4-1 IPASS 28AWG 1M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 130K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf