Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20G-210-C1-R0
ATS-20G-210-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20G-210-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X12MM XCUT
Datasheet Download
ATS-20G-210-C1-R0.pdf
Availability of ATS-20G-210-C1-R0
QUANTITY
ATS-20G-210-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20G-210-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20G-210-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.472" (12.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.17°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20G-210-C1-R0
Related LinksATS-20G-, ATS-20G-210-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20G-210-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-20G-210-C1-R0
TVS DIODE 434VWM 732.9VC AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 100MHZ RRO 16SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 26POS SNGL TIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 7A 277VAC datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 20POS 0.156 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CAP ARRAY 100PF 100V NP0 0612 datasheet.pdf
HAN P, CRIMP CONTACT, 1,5 MM2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf