Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20G-51-C3-R0
ATS-20G-51-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20G-51-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-20G-51-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20G-51-C3-R0
QUANTITY
ATS-20G-51-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20G-51-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20G-51-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow14.22°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20G-51-C3-R0
Related LinksATS-20G-, ATS-20G-51-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20G-51-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20G-51-C3-R0
IC OPAMP VFB 200MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 4000PF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST-NC 15A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
HOOK-UP 24AWG WHT/BRN 1000' datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 88POS datasheet.pdf