Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20G-57-C1-R0
ATS-20G-57-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20G-57-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-20G-57-C1-R0.pdf
Availability of ATS-20G-57-C1-R0
QUANTITY
ATS-20G-57-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20G-57-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20G-57-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.13°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20G-57-C1-R0
Related LinksATS-20G-, ATS-20G-57-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20G-57-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-20G-57-C1-R0
CONN SPLICE CLOSED 14-22 AWG datasheet.pdf
RES SMD 84.5 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
OPTOISO 7.5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
SLEEVING FIBERGLASS NATURAL 100' datasheet.pdf
508 TB RIS CLA 90D STACK datasheet.pdf
RES SMD 4.3M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
CAP FILM 3.3NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf