Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20G-81-C3-R0
ATS-20G-81-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20G-81-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-20G-81-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20G-81-C3-R0
QUANTITY
ATS-20G-81-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20G-81-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20G-81-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow14.22°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20G-81-C3-R0
Related LinksATS-20G-, ATS-20G-81-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20G-81-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20G-81-C3-R0
CARD EDGE 10POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
CONV DC/DC 3A 3-5.5V 0.9-3.3VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
PROTECT PLUG PT W/PROTECT CIR datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 270MA 660 MOHM datasheet.pdf