Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20H-08-C1-R0
ATS-20H-08-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20H-08-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X15MM XCUT
Datasheet Download
ATS-20H-08-C1-R0.pdf
Availability of ATS-20H-08-C1-R0
QUANTITY
ATS-20H-08-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20H-08-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20H-08-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow14.59°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20H-08-C1-R0
Related LinksATS-20H-, ATS-20H-08-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20H-08-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-20H-08-C1-R0
CAP TANT 15UF 16V 20% 2312 datasheet.pdf
RES 2.2 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ/5V 225MA 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM VM 16DIP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 16POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES 118K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 300 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PANEL MNT PIN datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 68POS .050 SMD datasheet.pdf
5MM POWER KEY 3P HDR ASSY YELL datasheet.pdf