Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20H-182-C2-R0
ATS-20H-182-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20H-182-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-20H-182-C2-R0.pdf
Availability of ATS-20H-182-C2-R0
QUANTITY
ATS-20H-182-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20H-182-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20H-182-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.51°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20H-182-C2-R0
Related LinksATS-20H-, ATS-20H-182-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20H-182-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-20H-182-C2-R0
CONN HEADER 20POS 1.27MM AU SMD datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 10MHZ 8DIP datasheet.pdf
HEADER OPEN .030"DIA .200 10POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
POT JOYSTICK 120K OHM datasheet.pdf
RES SMD 1.27KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER HI-SPEED DUAL 80POS datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN RCPT 80POS 0.8MM SMD GOLD datasheet.pdf
2.5 G DWDM TOSA 200KM LC REC datasheet.pdf
9POS F FILT.TYP3 PC datasheet.pdf