Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20H-189-C1-R0
ATS-20H-189-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20H-189-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-20H-189-C1-R0.pdf
Availability of ATS-20H-189-C1-R0
QUANTITY
ATS-20H-189-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20H-189-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20H-189-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.72°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20H-189-C1-R0
Related LinksATS-20H-, ATS-20H-189-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20H-189-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-20H-189-C1-R0
IC RELAY & LAMP DRIVER 14-SOIC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 5A DO201AD datasheet.pdf
CAP CER 6PF 6.3KV C0H RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT SKT datasheet.pdf