Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20H-25-C3-R0
ATS-20H-25-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20H-25-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-20H-25-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20H-25-C3-R0
QUANTITY
ATS-20H-25-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20H-25-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20H-25-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.32°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20H-25-C3-R0
Related LinksATS-20H-, ATS-20H-25-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20H-25-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20H-25-C3-R0
IDC CABLE - MSC40K/MC40G/MCE40K datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
RES SMD 931 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FUSE INDUST 50A 400V CLASS GG datasheet.pdf
RES SMD 78.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP3T 500MA 50V datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS T/H datasheet.pdf
IMP100,S,H,RA2P10C,RG,LEW39 datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 3.5MM datasheet.pdf