Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20H-28-C1-R0
ATS-20H-28-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20H-28-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X15MM XCUT
Datasheet Download
ATS-20H-28-C1-R0.pdf
Availability of ATS-20H-28-C1-R0
QUANTITY
ATS-20H-28-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20H-28-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20H-28-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.57°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20H-28-C1-R0
Related LinksATS-20H-, ATS-20H-28-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20H-28-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-20H-28-C1-R0
DC/DC CONVERTER 12V 60W datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8MHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS 7/16 5V datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:10 166MHZ 20SSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.2A 14HTSSOP datasheet.pdf
LIGHT PIPE PNL 4MM IR LENS 6.0" datasheet.pdf
COMBO D-CONTACTS datasheet.pdf
IN LINE COUPLERS datasheet.pdf
220UF 35V 8X11,5 datasheet.pdf