Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20H-45-C1-R0
ATS-20H-45-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20H-45-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-20H-45-C1-R0.pdf
Availability of ATS-20H-45-C1-R0
QUANTITY
ATS-20H-45-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20H-45-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20H-45-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow14.95°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20H-45-C1-R0
Related LinksATS-20H-, ATS-20H-45-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20H-45-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-20H-45-C1-R0
RES SMD 10.7K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 5V +/-12V 12V 200W datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS 3.81MM datasheet.pdf
RES 0.22 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 710MA 190 MOHM datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZ10B datasheet.pdf
BOARD EVAL XPSK LINE COMM MOD datasheet.pdf
IC FPGA SOC 60K LUTS datasheet.pdf
120UF 63V 10X20 125C RAD datasheet.pdf