Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20H-46-C2-R0
ATS-20H-46-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20H-46-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-20H-46-C2-R0.pdf
Availability of ATS-20H-46-C2-R0
QUANTITY
ATS-20H-46-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20H-46-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20H-46-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow11.57°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20H-46-C2-R0
Related LinksATS-20H-, ATS-20H-46-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20H-46-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-20H-46-C2-R0
TRIAC SENS GATE 200V 4A TO220 datasheet.pdf
CONN RECEPT 3POS 28AWG MTA100 datasheet.pdf
LED RED DIFFUSED 2SMD GW datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES SMD 6.98K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
IC FPGA 960 I/O 1738FCBGA datasheet.pdf
IC OSC VCXO 24.576MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf
CRYSTAL 32.7680 KHZ 9.0PF SMD datasheet.pdf