Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-21B-112-C2-R1
ATS-21B-112-C2-R1 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-21B-112-C2-R1
Brief Description
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-21B-112-C2-R1.pdf
Availability of ATS-21B-112-C2-R1
QUANTITY
ATS-21B-112-C2-R1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-21B-112-C2-R1
Internal Part NumberEIS-ATS-21B-112-C2-R1
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow26.3°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-21B-112-C2-R1
Related LinksATS-21B-, ATS-21B-112-C2-R1 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-21B-112-C2-R1 Details Description
Related parts for ATS-21B-112-C2-R1
RES 2.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 22K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
LED PANEL MOUNT INDICATOR YLW datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
PUSHBUTTON SS SWITCH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
RES 1.8K OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf