Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-21B-182-C2-R0
ATS-21B-182-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-21B-182-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-21B-182-C2-R0.pdf
Availability of ATS-21B-182-C2-R0
QUANTITY
ATS-21B-182-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-21B-182-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-21B-182-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.51°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-21B-182-C2-R0
Related LinksATS-21B-, ATS-21B-182-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-21B-182-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-21B-182-C2-R0
RES 350 OHM 0.175W 0.05% AXIAL datasheet.pdf
IC DAC 16BIT PARALLEL IN 24SSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPST 6A 125V datasheet.pdf
CAP MICA 43PF 1% 500V 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2500UF 450V SCREW datasheet.pdf
Connector Receptacle 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC REG BUCK LDO 40TQFN datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
PWRBLADE VERT LF REC datasheet.pdf
OSC XO 32.768MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
IND 1UH 20% SMD datasheet.pdf