Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-21B-25-C2-R0
ATS-21B-25-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-21B-25-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-21B-25-C2-R0.pdf
Availability of ATS-21B-25-C2-R0
QUANTITY
ATS-21B-25-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-21B-25-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-21B-25-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.26°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-21B-25-C2-R0
Related LinksATS-21B-, ATS-21B-25-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-21B-25-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-21B-25-C2-R0
IC DSC 16BIT 24KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
KIT DEV MODNET50 FOR LXNETES datasheet.pdf
CABLE ASSY PWR-PWR 8 WIRE 56" datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CONN TERM BLK 12POS 7.5MM R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS INLINE SKT datasheet.pdf