Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-21B-29-C1-R0
ATS-21B-29-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-21B-29-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X20MM XCUT
Datasheet Download
ATS-21B-29-C1-R0.pdf
Availability of ATS-21B-29-C1-R0
QUANTITY
ATS-21B-29-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-21B-29-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-21B-29-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.56°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-21B-29-C1-R0
Related LinksATS-21B-, ATS-21B-29-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-21B-29-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-21B-29-C1-R0
HEATSINK CLIP ON BLACK TO-220 datasheet.pdf
SWITCH DIP TAPE SEALED 9POS 24V datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 20POS .050" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
TRANSFORMER datasheet.pdf
CONN HDR 37POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
RES 1 OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CAP POLY 220UF 20% 35V T/H datasheet.pdf