Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-21C-25-C1-R0
ATS-21C-25-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-21C-25-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-21C-25-C1-R0.pdf
Availability of ATS-21C-25-C1-R0
QUANTITY
ATS-21C-25-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-21C-25-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-21C-25-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.25°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-21C-25-C1-R0
Related LinksATS-21C-, ATS-21C-25-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-21C-25-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-21C-25-C1-R0
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOEIAJ datasheet.pdf
MINITEK SHROUDED VERT HEADER datasheet.pdf
IC DIFF LINE DVR/RCVR HS 14-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 18MHZ RRO TSOT23-5 datasheet.pdf
RF COAX CABLE SMA M/M RG174 12" datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 500MW DO213AB datasheet.pdf