Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-21E-165-C1-R0
ATS-21E-165-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-21E-165-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-21E-165-C1-R0.pdf
Availability of ATS-21E-165-C1-R0
QUANTITY
ATS-21E-165-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-21E-165-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-21E-165-C1-R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileHow to Install Push Pin Heat Sinks
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow18.29°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-21E-165-C1-R0
Related LinksATS-21E-, ATS-21E-165-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-21E-165-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-21E-165-C1-R0
FUSE BOARD MOUNT 1.6A 250VAC RAD datasheet.pdf
RES 249 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY RTAN TIN 4POS datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 121VC 214AB datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 4.3UH 10A 6.4 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HDR 21POS 0.100 T/H datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
ANALOG TIMER DIN48 1-10SEC datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf