Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-21E-24-C3-R0
ATS-21E-24-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-21E-24-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-21E-24-C3-R0.pdf
Availability of ATS-21E-24-C3-R0
QUANTITY
ATS-21E-24-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-21E-24-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-21E-24-C3-R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileHow to Install Push Pin Heat Sinks
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.43°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-21E-24-C3-R0
Related LinksATS-21E-, ATS-21E-24-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-21E-24-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-21E-24-C3-R0
RELAY REED RF SPST-NO 1A 24V datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS FEMALE SILVER SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 12.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES 220K OHM 1.5W 1% RADIAL datasheet.pdf
ARRAY FEMALE 200POS 1.3MM GOLD datasheet.pdf