Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-21E-50-C3-R0
ATS-21E-50-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-21E-50-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-21E-50-C3-R0.pdf
Availability of ATS-21E-50-C3-R0
QUANTITY
ATS-21E-50-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-21E-50-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-21E-50-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow19.22°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-21E-50-C3-R0
Related LinksATS-21E-, ATS-21E-50-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-21E-50-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-21E-50-C3-R0
CONN HEADER .100 SINGL STR 14POS datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 50K OHM 1% RAD datasheet.pdf
CARDEDGE HIPRO 30POS DL .100 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 56SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
115USI W/25FT 16-3-SO 1447 datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 560V 35A datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915 datasheet.pdf