Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-21F-12-C2-R0
ATS-21F-12-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-21F-12-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-21F-12-C2-R0.pdf
Availability of ATS-21F-12-C2-R0
QUANTITY
ATS-21F-12-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-21F-12-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-21F-12-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.86°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-21F-12-C2-R0
Related LinksATS-21F-, ATS-21F-12-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-21F-12-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-21F-12-C2-R0
IC ADC 16BIT CMOS 5V 48LFCSP datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 600MA 455 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
BOA 1DB LC/UPC BB datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.5 OHM 5% 200W datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 78 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
FA HD-I EAPR.130F.155OV LM/BENCH datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS SKT datasheet.pdf
AB 3C 3#12 SKT PLUG datasheet.pdf
Low Capacitance, 4-/8-Channel +-15 V/+12 V iCMOS Multiplexers IC datasheet.pdf