Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-21F-128-C1-R0
ATS-21F-128-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-21F-128-C1-R0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Heat Sinks
Brief Description
HEATSINK 54X54X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-21F-128-C1-R0.pdf
Availability of ATS-21F-128-C1-R0
QUANTITY
ATS-21F-128-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-21F-128-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-21F-128-C1-R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileHow to Install Push Pin Heat Sinks
Design ResourcespushPIN™ Selector Tool
Featured ProductATS - pushPIN™ Heat-sinks
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Heat Sinks
SeriespushPIN™
TypeTop Mount
Package CooledAssorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...)
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow2.9°C/W @ 100 LFM
Thermal Resistance @ Natural-
MaterialAluminum
Material FinishBlue Anodized
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-21F-128-C1-R0
Related LinksATS-21F-, ATS-21F-128-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-21F-128-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-21F-128-C1-R0
SENSOR 75PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 189MA 2.1 OHM SMD datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4-SMD datasheet.pdf
RES 845 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 34POS INLINE SKT datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 280V 9.5A datasheet.pdf
CAP CER 240PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf