Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-21F-150-C2-R0
ATS-21F-150-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-21F-150-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-21F-150-C2-R0.pdf
Availability of ATS-21F-150-C2-R0
QUANTITY
ATS-21F-150-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-21F-150-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-21F-150-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.82°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-21F-150-C2-R0
Related LinksATS-21F-, ATS-21F-150-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-21F-150-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-21F-150-C2-R0
SWITCH SLIDE DP3T 300MA 125V datasheet.pdf
SW SIM ROLLER SPDT 3A SLD 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 10V X7R 0402 datasheet.pdf
IC DAC 10BIT QUAD 4.096V 10MSOP datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST ADJ DL 10MSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 80POS STR .050" GLD datasheet.pdf
NUT 15/32-32 BR SNZN 562 094 datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP CER 150PF 16V NP0 0805 datasheet.pdf