Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-21G-150-C3-R0
ATS-21G-150-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-21G-150-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-21G-150-C3-R0.pdf
Availability of ATS-21G-150-C3-R0
QUANTITY
ATS-21G-150-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-21G-150-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-21G-150-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.95°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-21G-150-C3-R0
Related LinksATS-21G-, ATS-21G-150-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-21G-150-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-21G-150-C3-R0
RES SMD 432 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 12POS datasheet.pdf
BOARD DAUGHTER ICEPIC datasheet.pdf
CAP CER 15PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 390PF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CAP CER 0.39UF 50V 10% BX 1825 datasheet.pdf