Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-21G-153-C3-R0
ATS-21G-153-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-21G-153-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-21G-153-C3-R0.pdf
Availability of ATS-21G-153-C3-R0
QUANTITY
ATS-21G-153-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-21G-153-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-21G-153-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow12.06°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-21G-153-C3-R0
Related LinksATS-21G-, ATS-21G-153-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-21G-153-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-21G-153-C3-R0
DIODE SCHOTTKY 40V 1A SMA datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
TLV320AIC3106EVM-K datasheet.pdf
CAP CER 180PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 324K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.13 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 30SKT SLD CUP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 20% 310VAC AXIA datasheet.pdf