Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-21G-154-C2-R0
ATS-21G-154-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-21G-154-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-21G-154-C2-R0.pdf
Availability of ATS-21G-154-C2-R0
QUANTITY
ATS-21G-154-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-21G-154-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-21G-154-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.51°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-21G-154-C2-R0
Related LinksATS-21G-, ATS-21G-154-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-21G-154-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-21G-154-C2-R0
INSERT FEMALE 15POS CRIMP datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 1.23A 150 MOHM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 35A TO-263-3 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 200MA 3 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 DIP 30POS datasheet.pdf
NETCONTROLLER CONSOLE KVM datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf