Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-21H-154-C2-R0
ATS-21H-154-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-21H-154-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-21H-154-C2-R0.pdf
Availability of ATS-21H-154-C2-R0
QUANTITY
ATS-21H-154-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-21H-154-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-21H-154-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.51°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-21H-154-C2-R0
Related LinksATS-21H-, ATS-21H-154-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-21H-154-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-21H-154-C2-R0
CONN EDGECARD 88POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS 22AWG MTA-156 datasheet.pdf
THYRISTOR 28V 100A 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC OFFLINE SWITCH PWM 10-SSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 61MA 15 OHM TH datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC 45 GRN 11A 8C datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 35V 2915 datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 160VDC datasheet.pdf