Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-21H-195-C1-R0
ATS-21H-195-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-21H-195-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X12MM XCUT
Datasheet Download
ATS-21H-195-C1-R0.pdf
Availability of ATS-21H-195-C1-R0
QUANTITY
ATS-21H-195-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-21H-195-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-21H-195-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.472" (12.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.88°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-21H-195-C1-R0
Related LinksATS-21H-, ATS-21H-195-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-21H-195-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-21H-195-C1-R0
MOD PWR 5-FUNCTION 1A 4.8QC SCRW datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 25 OHM 245V datasheet.pdf
RES SMD 47.5KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC ADC 18BIT 1MSPS 48-VQFN datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 66POS 2MM SMD datasheet.pdf
RES 5.1K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 230MA 2.1 OHM SMD datasheet.pdf
LED XLAMP 3000K WHITE 36V SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS PIN datasheet.pdf