Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-21H-33-C1-R0
ATS-21H-33-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-21H-33-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM
Datasheet Download
ATS-21H-33-C1-R0.pdf
Availability of ATS-21H-33-C1-R0
QUANTITY
ATS-21H-33-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-21H-33-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-21H-33-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length2.280" (57.90mm)
Width1.450" (36.83mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.700" (17.78mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow17.4°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-21H-33-C1-R0
Related LinksATS-21H-, ATS-21H-33-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-21H-33-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-21H-33-C1-R0
LED REPL 50LED PAR30 525NM GREEN datasheet.pdf
INTERFACE PLC 5-120VAC 5-125VDC datasheet.pdf
SWITCH DISCONN 602A 60V BLACK datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.4A 110 MOHM datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 2MM TIN 6POS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH MULTIPLE CONTACTS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 31POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 100POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
QKE HDR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125" datasheet.pdf