Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-55450D-C0-R0
ATS-55450D-C0-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-55450D-C0-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X9.5MM W/OUT TIM
Datasheet Download
ATS-55450D-C0-R0.pdf
Availability of ATS-55450D-C0-R0
QUANTITY
ATS-55450D-C0-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-55450D-C0-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-55450D-C0-R0
ShapeSquare, Pin Fins
Length1.772" (45.0mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.374" (9.50mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.2°C/W @ 200 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-55450D-C0-R0
Related LinksATS-5545, ATS-55450D-C0-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-55450D-C0-R0 Details Description
Related parts for ATS-55450D-C0-R0
XFRMR SEMI-TORO 12VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EYELET datasheet.pdf
MODEM GPRS QUAD GLOBAL datasheet.pdf
RES SMD 8.2 OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 12POS DR LOW P datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
381 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
128M SDR SDRAM X16 166MHZ datasheet.pdf