Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-FPX025025030-47-C2-R0
ATS-FPX025025030-47-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-FPX025025030-47-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB FP
Datasheet Download
ATS-FPX025025030-47-C2-R0.pdf
Availability of ATS-FPX025025030-47-C2-R0
QUANTITY
ATS-FPX025025030-47-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-FPX025025030-47-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-FPX025025030-47-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.3°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-FPX025025030-47-C2-R0
ATS-FPX025025030-47-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-FPX025025030-47-C2-R0
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 7/16" datasheet.pdf
RES SMD 4.64KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 1.7PF 25V 0402 datasheet.pdf
RES 0.33 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 68PF 1KV SL RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf
MOLDED PARTS datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM LCKD RTR 5VDC datasheet.pdf