Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-FPX045045025-70-C1-R0
ATS-FPX045045025-70-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-FPX045045025-70-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB FP
Datasheet Download
ATS-FPX045045025-70-C1-R0.pdf
Availability of ATS-FPX045045025-70-C1-R0
QUANTITY
ATS-FPX045045025-70-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-FPX045045025-70-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-FPX045045025-70-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.69°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-FPX045045025-70-C1-R0
ATS-FPX045045025-70-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-FPX045045025-70-C1-R0
ROUND STANDOFF M3 NYLON datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.75W TH datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 4.3V 5TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 16V 20% 1206 datasheet.pdf
INDICATOR CAP IPS WHITE 1/2 SQ datasheet.pdf
VERT CARD CONN DUAL 0.100" datasheet.pdf
OSC MEMS 400.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
Crystal 16.6670MHz 30ppm 12pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf