Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-FPX050050025-15-C2-R0
ATS-FPX050050025-15-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-FPX050050025-15-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X25MM XCUT FP
Datasheet Download
ATS-FPX050050025-15-C2-R0.pdf
Availability of ATS-FPX050050025-15-C2-R0
QUANTITY
ATS-FPX050050025-15-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-FPX050050025-15-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-FPX050050025-15-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.44°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-FPX050050025-15-C2-R0
ATS-FPX050050025-15-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-FPX050050025-15-C2-R0
IC 4-20MA TRANSMITTER 14-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 2.9V/1.5V 0.3A 6TMLF datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS BOX MT SCKT datasheet.pdf
TERMINAL BLK 12POS 5MM SIDE ENT datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE I2C 8VSSOP datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
IC IMAGE SENSOR 1MP 129-ACSP datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf