Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-FPX060060013-22-C1-R0
ATS-FPX060060013-22-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-FPX060060013-22-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT FP
Datasheet Download
ATS-FPX060060013-22-C1-R0.pdf
Availability of ATS-FPX060060013-22-C1-R0
QUANTITY
ATS-FPX060060013-22-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-FPX060060013-22-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-FPX060060013-22-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.82°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-FPX060060013-22-C1-R0
ATS-FPX060060013-22-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-FPX060060013-22-C1-R0
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DISPLAY SCREEN UNIT datasheet.pdf
REDUNDANCY MOD QUINT-DIODE/40 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 8SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/10W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
RES SMD 0.2 OHM 1/2W 2516 WIDE datasheet.pdf
POT 1.5K OHM 1000W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 450MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 250V RADIAL datasheet.pdf