Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-FPX060060025-25-C3-R0
ATS-FPX060060025-25-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-FPX060060025-25-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT FP
Datasheet Download
ATS-FPX060060025-25-C3-R0.pdf
Availability of ATS-FPX060060025-25-C3-R0
QUANTITY
ATS-FPX060060025-25-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-FPX060060025-25-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-FPX060060025-25-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.32°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-FPX060060025-25-C3-R0
ATS-FPX060060025-25-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-FPX060060025-25-C3-R0
SWITCH SPST AUTO 2 SEC 50V datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 4MHZ 8SO datasheet.pdf
IC FILTER LOWPASS 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.32M OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
3M 5558 4.5MM SQUARES 100/PACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
RES 432 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 9 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
MOD JACK RJ45 GRAY datasheet.pdf
DSUB 37 F SOD G ROHS datasheet.pdf
2200UF 100V 22X45 datasheet.pdf