Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-HP-D4L200G30W-001
ATS-HP-D4L200G30W-001 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-HP-D4L200G30W-001
Manufacturer
Product Category
Thermal - Heat Sinks
Brief Description
ROUND HEATPIPE 30W 4X200MM
Datasheet Download
ATS-HP-D4L200G30W-001.pdf
Availability of ATS-HP-D4L200G30W-001
QUANTITY
ATS-HP-D4L200G30W-001 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-HP-D4L200G30W-001
Internal Part NumberEIS-ATS-HP-D4L200G30W-001
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductRound and Flat Copper Heat Pipes
Standard Package100
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Heat Sinks
Series-
TypeHeat Pipe
Package Cooled-
Attachment Method-
ShapeRound
Length7.874" (200.00mm)
Width-
Diameter0.157" (4.00mm) OD
Height Off Base (Height of Fin)-
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow-
Thermal Resistance @ Natural-
MaterialCopper
Material Finish-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-HP-D4L200G30W-001
ATS-HP-D4L200G30W-001 Details Description
Related parts for ATS-HP-D4L200G30W-001
KIT CHAMPION SUPPRT ANGLE 1 PAIR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
TAPE COLOR CODING VINYL 1/2"X20' datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 50V 20% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 700A 1000VAC datasheet.pdf
RES 182K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 2A 60V SMA datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 16V AXIAL datasheet.pdf